Veckobrev v- 38 5A

Hej Alla! 

Veckan har gått väldigt fort. Tänkte bara påminna om studiedagar på skolan nästa vecka den 23/9 och 24/9. Eleverna är lediga men fritids är öppet. Från och med v-40 kommer vi börja med studiestöd på skolan efter skol tid. Vi har bestämt måndagar kl 13:50-14:30. Det är frivilligt att komma till studiestöd på skolan. . 

 Både jag och Evin kommer och vara i 5A klassrummet under den tiden för att hjälpa eleverna. Tacksam om ni påminner era barn att ta med sig idrott kläderna tisdagar och fredagar. Vi har börjat med instruerande texter i svenska. I matte har vi börjat med geometri. I engelska jobbar vi med läsförståelse. I No jobbar vi med energi . 

Kom ihåg 

Idrott tisdagar och Fredagar 

MED VÄNLIG HÄLSNING 

Anju 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *