Veckobrev. V 12 5a

Hej alla!

Vi saknade många elever på skolan många av oro och många för att de är sjuka. Jag har skickat hem med eleverna en pärm med uppgifter och iPad ifall skolan stänger från måndag. Men om skolan fortsätter vara öppen då tar eleverna tillbaka pärm med uppgifter och iPad. Eleverna kan kontakta mig på teams. I pärm finns det papper med inloggning till teams och förklaring till uppgifterna, hur de ska göra uppgifter hemma om skolan stänger.

Om barnen är sjuka och ni föräldrar är friska kan komma till skolan idag till kl 14:00 eller på måndag och hämta den. Pärmar ligger kvar i klassrummet och iPad i skåpet.

Annars har elverna arbetat med matte, svenska, engelska och so.

Ta hand om er alla!

Mvh

Anju

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *